Aksident i rëndë në rrugën e Kombit, raportohet për disa të plagosur!

9 muaj më parë - 1 Qershor 2023, Gazeta Shqiptare
Aksident i rëndë në rrugën e Kombit, raportohet për disa të plagosur!
Një aksident rrugor ka ndodhur pak çaste më parë në rrugën e Kombit, pranë fshatit Fushë-Milot.

Në aksident janë përfshirë një trailer, dy autovetura dhe tre çiklomotorë, ndërsa raportohet për disa të plagosur. Të plagosurit janë dërguar për ndihme mjekësore. Nga aksidenti është bllokuar për rreth 30 minuta.

Ndërkohë një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë të Ura e Presës, pranë fshatit Adriatik, Kurbin, në një rrugë rurale. Një automjet i paidentifikuar ka marrë përpara një biçikletë dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes. Drejtuesi i biçikletës është identifikuar si Anton Curraku, 35-vjeçar, i cili është marrë nga ambulanca dhe është nisur për në spitalin e Lezhës, por për fat të keq ka ndërruar jetë rrugës.

E trishtë/ Nusja humbi jetën në aksident, vjehrra ndërron jetë një ditë më pas si pasojë e një infarkti

Një aksident i rëndë automobilistik në aksin rrugor Korçë-Bilisht, ku si pasojë u plagosën 6 persona dhe humbi jetën 50-vjeçarja Miranda Malolli.

Por tragjedia në familjen Malolli nuk ka përfunduar me kaq, pasi vjehrra e viktimës ka ndërruar jetë si pasojë e një infrakti.

Kujtojmë se në aksidentin e rëndë të ditës së hënë mbeti i plagosur dhe djali i të ndjerës, i cili ishte shoferi i mjetit tip “Volskëagen” që përfundoi i përmbysur jashtë rruge.

Në spital përfunduan në total 6 persona, si dhe u arrestua drejtuesi i mjetit tip “Benz”, një 21-vjeç

Aksident i rëndë/ Makina përplas qytetarin me biçikletë, shoferi largohet nga vendi i ngjarjes. Humb jetën 35-vjeçari (EMRI)

Një tjetër aksident ka ndodhur në vend, pas atij në rrugën e Kombit ku të plagosur kanë mbetur disa persona.

Burime bëjnë me dije se aksidenti i dytë ka ndodhur në afërsi të vendit të quajtur Ura e Presës, pranë fshatit Adriatik, Kurbin, në një rrugë rurale.

Mësohet se një automjet ende i paidentifikuar është përplasur me një biçikletë, dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes. Drejtuesi i biçikletës, i identifikuar si Anton Curraku, 35-vjeçar i cili u aksidentua nga automjet është dërguar me urgjencë drejt spitalit të Lezhës por fatkeqësisht ka ndërruar jetë rrugës.

Ende nuk ka asnjë reagim zyrtar nga ana e policisë lidhur me ngjarjen

Aksident në afërsi të Pogradecit, furgoni del nga rruga “problematike” dhe përmbyset

Një aksident është regjistruar pak minuta më parë në aksin nacional Pogradec – Qafë Thanë në afërsi të fshatit Piskupat.

Sipas informacioneve për Panorama TV, një mjet tip furgon ka devijuar nga rruga dhe është përmbysur.

Aksidenti ka ndodhur tek vendi ku kanë ndodhur aksidente të shumta gjatë kësaj periudhe.

Ende nuk ka informacion për të plagosur apo viktima, ndërkohë që policia ka shkuar drejt vendngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.

Support Ukraine