Aksident “i frikshëm” në Lezhë, përplasen tre makina, niset drejt spitalit një nga drejtuesit e automjeteve

1 vit, 2 muaj më parë - 24 Janar 2023, abcnews
Aksident ne Lezhë, 23.01.23
Aksident ne Lezhë, 23.01.23
Një aksident i trefishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lezhë.

3 makina janë përplasur në Lagjen Gura të Lezhës.

Sipas të dhënave nga aksidenti kanë mbetur i lënduar drejtuesi i një prej automjeteve, Bardhok Marku është dërguar drejt spitalit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë bëhet me dije se rruga e vjetër Lezhë-Milot qëndron e bllokuar.

Policia e cila ka mbërritur menjëhere në vendin e ngjarjes ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethaneve të  ngjarjes.

Njoftim policie

Lezhë / Informacion paraprak

Në lagjen “Gurra” në qytet Lezhë, janë përplasur 3 automjete.

Si pasojë është dëmtuar drejtuesi i njërit prej automjeteve shtetasi B. M. i cili ndodhet në spital për ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor në vendngjarje vazhdon veprimet procedurale për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Aksident në Berat/ Motori përplaset me “Audin”, dërgohet në spital 22-vjeçari

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në Berat, në vendin e quajtur “Dogana”.

Shtetasi Dh.L, 22-vjeç duke drejtuar motomjetin është përplasur me mjetin ti ”Audi” me drejtues shtetasin me iniciale F.L.

Si pasojë e aksidentit drejtuesi i motomjetit ka marrë dëmtime dhe është dërguar në spital.

Njoftimi:

Berat/Informacion paraprak

Në rrugën urbane “Antipatrea”, rreth orës 12:00, pranë vendit të quajtur “Dogana”, shtetasi Dh.L., 22 vjeç, duke drejtuar motomjetin është përplasur me mjetin tip “Audi”, me drejtues shtetasin F.L.

Drejtuesi i motomjetit, shtetasi Dh.L, është dërguar në spital, për ndihmë mjekësore.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksident

Makina përplas 20 vjeçarin në Elbasan, ndërron jetë rrugës për në spital

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit. Një 20-vjeçar është përplasur nga një makinë dhe për pasojë ka ndërruar jetë rrugës për në spital. Policia po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit, identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të automjetit.

“Më datë 23.01.2023, rreth orës 21:25, në unazën e qytetit, një automjet ende i paidentifikuar, ka aksidentuar, këmbësorin shtetasin F. S., rreth 20 vjeç, dhe është larguar nga vendi i aksidentit.Si pasojë shtetasi F. S., ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit, identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të automjetit.”, njofton policia.

Support Ukraine