Vodhi dy automjete dhe shkaktoi dy aksidente, 32-vjeçari doli nga spitali dhe…

1 muaj, 4 javë më parë - 26 Korrik 2023, opinion
Vodhi dy automjete dhe shkaktoi dy aksidente, 32-vjeçari doli nga spitali dhe…
Policia e Tiranës ka arrestuar një 32-vjeçar pasi ditën e sotme ka vjedhur dy automjete dhe ka shkatuar dy aksidente.

olicia bën me dije se ditën e sotme, rreth orës 13:30, është marrë njoftim se te ish-Uzina e Autotraktorëve ka ndodhur një aksident. Shërbimet e Policisë si dhe të urgjencës, me marrjen e njoftimit, kanë kaluar menjëherë në vendngjarje dhe kanë dërguar në spital për ndihmë mjekësore një të dëmtuar nga aksidenti, shtetasin Florjan Fejza, 32 vjeç, dyshohet me probleme të shëndetit mendor.

Pas verifikimit të automjetit tip Volksëagen”, të përfshirë në aksident, ka rezultuar se ky automjet, ishte vjedhur disa minuta më parë, në Fushë-Farkë.

Florjan Fejza, pasi ka marrë ndihmën mjekësore në spital, pas disa minutash është larguar nga spitali. Në momentin që është larguar, në parkingun e spitalit, ka vjedhur një automjet tjetër tip Ford”. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 3, të Komisariatit Nr. 4, të Forcës së Posaçme “Shqiponja” dhe shërbimet e Qarkullimit Rrugor, janë vënë në ndjekje të tij.

Gjatë tentativës për tu larguar, në autostradën Tiranë-Durrës, shtetasi Florjan Fejza, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit, dhe si pasojë automjeti është përplasur me disa automjete të tjera.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi i shtetasit 32 vjeç, dhe materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Support Ukraine