Aksidentohet vetura e ambasadorit Delawie

7 vjet, 2 muaj më parë - 5 Shkurt 2017, Telegrafi
Aksident në fshatin Peran të Podujevës, pesë të lënduar
Aksident në fshatin Peran të Podujevës, pesë të lënduar
Vetura e ambasadorit të ShBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, është aksidentuar sot në lagjen “Arbëria” në kryeqytet.

Siç shihet pamjet e kapura nga Ekonomia Online, në vendin e ngjarjes ka dalë edhe Policia e Kosovës, ndërsa nuk raportohet për të lënduar, por vetëm për dëme materiale.

Ambasadori Delawie ishte në një konferencë së bashku më drejtorin e misionit të USAID-it, James Hope, në një konferencë te "Gjirafa", ku kanë folur për nisjen e partneritetit të ri për zhvillimin e ekonomisë së internetit, ndërsa vetura e tij është goditur nga një veturë e tipit Audi.

Aksident në fshatin Peran të Podujevës, pesë të lënduar

Pesë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur rreth orës 08:00, në fshatin Peran të Podujevës.

Lajmi është konfirmuar edhe nga zëdhënësja e policisë në këtë rajon, Antigona Dibrani e cila ka deklaruar se në këtë aksident janë përfshirë dy vetura.

Sipas saj njëri nga veturat e ka goditur një shtyllë elektrike e cila ndodhej në afërsi të rrugës, raporton radiovizioni. Të lënduarit janë duke u trajtuar në Qendrën Kryesore të Mjekësisë familjare në Podujevë, dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

Vetura godet këmbësorin në vendkalimin për qytetarë

Në orët e mëngjesit një person është goditur nga vetura në vendkalimin për këmbësorë.

Ngjarja ka ndodhur në orët e mëngjesit në rrugën "Eqrem Çabej" në Prishtinë, saktësisht te udhëkryqi afër katedrales "Nënë Tereza".

Personi i aksidentuar është dërguar për tretman mjekësor.

Support Ukraine