U gjet i pajetë në garazh, zbardhen detaje tronditëse nga vdekja e 13-vjeçarit në Babrru

8 muaj, 3 javë më parë - 20 Korrik 2023, a2news
U gjet i pajetë në garazh, zbardhen detaje tronditëse nga vdekja e 13-vjeçarit në Babrru
Të tjera detaje tronditëse janë zbuluar në lidhje me vdekjen e 13-vjeçarit në Babrru të Tiranës, i cili u gjet i pajetë, sipas policisë, brenda një automjeti.

Mësohet se, i mituri ka qenë bashkë me të atin sepse ngjitur me banesën kanë edhe një servis makinash.

Mjeti ishte i prishur dhe nga hetimet paraprake dyshohet se është asfiksuar nga erërat e pajisjeve të makinës apo ndonjë reaksion baterie, pasi sipas të atit ishin duke hequr baterinë e mjetit.

“Më datë 19.07.2023, në Babrru, është gjetur nga familjarët, brenda automjetit në garazhin e banesës, pa shenja jete, një shtetas i mitur 13 vjeç. Paraprakisht dyshohet se vdekja është shkaktuar nga asfiksia.”

Njoftimi i Policisë së Tiranës

Support Ukraine