Rama nxjerr videon nga Rruga e Arbrit: Edhe pak,ëndrra 100-vjeçare realitet

2 vjet, 10 muaj më parë - 15 Prill 2021, opinion
Rama nxjerr videon nga Rruga e Arbrit: Edhe pak,ëndrra 100-vjeçare realitet
Kryeministri, Edi Rama ditën e sotme do të ndalojë në Dibër, ku do të zhvillojë takime elektorale për zgjedhjet e 25 prillit.

Teksa është duke udhëtuar drejt qytetit të Dibrës kreu i qeverisë ka publikuar në rrjetin social “Facebook” pamje nga Rruga e Arbrit. Në video shihet tuneli i këtij aksi që ende është në ndërtim e sipër.

Krahas videos Rama shkruan se ka mbetur pak kohë që kjo ëndërr 100-vjeçare të bëhet realitet. “Për Dibër nga Rruga e Arbërit. Edhe pak dhe ëndrra 100 vjeçare është realitet”, shkruan kryeministri

Support Ukraine