Pamje të rënda! Shikoni pasojat shkatërrimtare të tërmetit 5.8 ballë në Shqipëri!

2 vjet, 8 muaj më parë - 22 Shtator 2019, Gazeta Shqiptare
Pamje të rënda! Shikoni pasojat shkatërrimtare të tërmetit 5.8 ballë në Shqipëri!
Tërmeti 5.8 ballë që ra në Shqipëri pati pasoja shkatërrimtare. Shikoni fotografitë dhe videot nga kjo tragjedi. Demet me te medha jane shkaktuar jashte ambienteve te Fakultetit Gjeologji-Miniera ne Tirane.

Tërmeti 5.8 ballë që ra në Shqipëri pati pasoja shkatërrimtare. Shikoni fotografitë dhe videot nga kjo tragjedi. Demet me te medha jane shkaktuar jashte ambienteve te Fakultetit Gjeologji-Miniera ne Tirane.

Qytetarët kanë nxituar të dalin jashtë për të shmangur rrezikun. Ndërkohë në zonën e Bllokut një grua e cila ka qenë duke dalë nga banesa në momentin e lëkundjes ka pësuar dëmtime. Ajo është dërguar me ambulancë në spital.

Mësohet se tërmeti i magitudës 5.8 me epiqendër në Detin Adriatik, 1 km nga qyteti i Durrësit është ndjerë në të gjithë qytetet e vendit.

Presidenti Ilir Meta paralajmeroi pak jave me pare rrezikun e termeteve apokaliptike, por qeveria u tall me kete paralajmerim.