Moti i keq pezullon lundrimet nga porti i Vlorës

3 vjet, 10 muaj më parë - 12 Nëntor 2019, opinion
Moti i keq pezullon lundrimet nga porti i Vlorës
Lundrimi nga porti i Vlorës është pezulluar si pasojë e kushteve të motit.

Në një njoftim nga autoritetet e portit thuhet se nga kushtet e përkeqësuara të motit, trageti i linjës Vlorë-Brindisi ka qëndruar në Itali.

Lundrimi është pezulluar deri në datën 14 nëntor.

Ndërkohë, për shkak të motit me erë të fortë dhe detit me dallgë është pezulluar lundrimi edhe i mjeteve të tjera lundruese, duke u kërkuar të qëndrojnë të ankoruara në port.

Ndërsa varkat dhe peshkarexhat është kërkuar që të ankorohen në vendstrehime të sigurta. 

Support Ukraine