Makina përplaset me furgonin e mësuesve në aksin Fier-Libofshë, 4 të lënduar

2 vjet, 5 muaj më parë - 30 Shtator 2021, Gazeta Shqiptare
Makina përplaset me furgonin e mësuesve në aksin Fier-Libofshë, 4 të lënduar
Një aksident automobilistik ka ndodhur në aksin Fier- Libofshë, në vendin e njohur si Petovë, ky dy mjete janë përplasur me njëri-tjetrin.

Mësohet se një prej tyre ka qenë tip furgon dhe në momentin e përplasjes, po transportonte disa mësues.

Paraprakisht mësohet se përplasja kanë mbetur të plagosur katër persona, të cilët nga sa mësohet janë jashtë rrezikut për jetën.

Sot rreth orës 14:00, në fshatin Petovë, janë përplasur automjetet tip “Benz” dhe “Ford” me drejtues përkatësisht shtetasit N. P dhe K. L. Për pasojë është lënduar drejtuesi i mjetit tip “Benz” dhe 3 pasagjerë, të cilat po marrin mjekim në spital jashtë rrezikut për jetën,”-njoftoi policia. Ndërkohë që grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Support Ukraine