Makina përplas për vdekje të moshuarin në Bulqizë

3 vjet, 1 muaj më parë - 2 Mars 2021, opinion
Makina përplas për vdekje të moshuarin në Bulqizë
Një person ka humbur jetën në një aksident të ndodhur mbrëmjen e sotme në Gjoricë të Bulqizës.

Bëhet me dije se një makinë ka përplasu një të moshuar në segmentin e ri të rrugës së Arbrit në Gjoricë.

Pas aksidentit, drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi i ngjarjes, ndërsa kanë qenë banorë të zonës që kanë ngjetur të pajetë të moshuarin.

Viktima mësohet se është identifikuar si Rushit Rusi, rreth 70 – vjeç nga fshati Çerenec. Ai ka qenë duke lëvizur në këmbë drejt fshatit Gjoricë kur është goditur nga automjeti ende i paidentifikuar.

Ndërkohë, policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Support Ukraine