E përplasi makina, humb jetën 10-vjeçarja në Bulqizë

3 vjet, 2 muaj më parë - 19 Prill 2021, opinion
E përplasi makina, humb jetën 10-vjeçarja në Bulqizë
Një aksident i rëndë është regjistruar këtë të dielë në Bulqizë. Mësohet se një automjet ka përplasur një grua dhe një vajzë të mitur.

10-vjeçarja nuk mundi t’iu mbijetonte plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë në spitalin e Bulqizës, ndërsa këmbësorja tjetër me iniciale Sh.Sh. është duke marrë kujdes shëndetësor.

Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policore dhe kanë shoqëruar drejtuesin e makinës, për ta pyetur në lidhje me rrethanat e aksidentit.

Ndërkohë vijojnë hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

Support Ukraine