I mori jetën 10-vjeçares në Bulqizë, arrestohet shoferi i dehur

2 vjet, 10 muaj më parë - 20 Prill 2021, a2news
I mori jetën 10-vjeçares në Bulqizë, arrestohet shoferi i dehur
Policia e Bulqizës njofton arrestimin e 32-vjeçarit N.SH., pasi mbrëmjen e djeshme aksidentoi për vdekje me makinën e tij një shtetase të mitur si dhe një 57-vjeçare.

Pas ekspertizës së kryer rezultoi se drejtuesi i mjetit N.SH. ishte në gjendje të dehur dhe kjo qe arsyeja kryesore se përse ai humbi kontrollin e mjetit.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen e re të qytetit verior, ndërkohë që shtetasja SH.Sh. ndodhet për ndihmë mjekësore në spital.

Support Ukraine