Lushnje/ Makina përplaset me motorin, ndërron jetë 28-vjeçari

10 muaj më parë - 12 Qershor 2023, opinion
Lushnje/ Makina përplaset me motorin, ndërron jetë 28-vjeçari
Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar në Lezhë. Policia bën me dije se një automjet është përplasur me një motor.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit të fundit Sh. M., 28 vjeç.  Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Ngurrëz, Lushnjë.

Rreth orës 04:10, në fshatin Ngurrëz, Lushnjë, automjeti me drejtues shtetasin A. Sh., 32 vjeç, është përplasur me motomjetin me drejtues shtetasin Sh. M., 28 vjeç. Si pasojë e përplasjes, ka ndërruar jetë shtetasi Sh. M,”-njofton policia.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe pa patentë, 16 të arrestuar në 1 javë

Vijojnë kontrollet e policisë në të gjitha akset rrugore, për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të rregullave të qarkullimit që janë rrezik potencial për përfshirje në ngjarje rrugore si dhe për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, në kryeqytet.

Gjatë javës që lamë pas 16 shtetas janë arrestuar dhe proceduar për drejtim automjeti, në gjendje të dehur, pa leje drejtimi, dhe për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

Janë ndëshkuar me gjobë 702 drejtues mjetesh, për përdorim të celularit gjatë drejtimit të mjeteve.

309 drejtues mjetesh janë ndëshkuar për mosdhënie përparësie këmbësorëve, në vija të bardha.

Ndërsa 2,567 drejtues mjetesh janë ndëshkuar për mosvendosje të rripit të sigurimit.

Janë vendosur, po ashtu 297 gjoba, për mosvendosje të kaskës mbrojtëse, nga drejtuesit e motomjeteve si dhe janë vendosur 297 gjoba, për parakalime të gabuara.

Policia njofton se janë bllokuar 17 automjete.

Support Ukraine