Largoi makinën nga dogana e Kakavijës pa autorizim dhe pa paguar detyrimet, arrestohet një 59-vjeçar

3 muaj, 1 javë më parë - 12 Janar 2024, opinion
Largoi makinën nga dogana e Kakavijës pa autorizim dhe pa paguar detyrimet, arrestohet një 59-vjeçar
Një 59-vjeçar, i cili ka lëvizur makinën nga vendparkimi i zonës doganore PKK Kakavijë pa autorizim dhe pa paguar detyrimet është arrestuar.

Sipas policisë, 59-vjeçari Pëllumb Toro nga fshati Kurjan të Fierit më datë 7 janar ka larguar automjetin tip “Toyota”, nga vendparkimi i Degës Doganore Kakavijë pa leje dhe nga veprimet hetimore dyshohet se 59-vjeçari transportonte me këtë automjet, bagëti të imëta. 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Gjirokastrës, për veprime të mëtejshme.

Support Ukraine