EMRAT/ Aksidentohen dy automjete në aksin Sarandë-Delvinë, plagosen shoferët! Një prej tyre në gjendje të rëndë, pamje nga vendngjarja

9 muaj më parë - 22 Gusht 2023, Gazeta Shqiptare
EMRAT/ Aksidentohen dy automjete në aksin Sarandë-Delvinë, plagosen shoferët! Një prej tyre në gjendje të rëndë, pamje nga vendngjarja
Një aksident rrugor ka ndodhur pak minuta më parë në Sarandë-Delvinë, në afërsi të fshatit Shelegar.

Sipas BW në aksident janë përfshirë një automjet tip “Mercedez-Benz”, me drejtues Zenel Tusha dhe automjeti tip Mitsubishi” me drejtues 34-vjeçarin Elton Çela.

Të dy drejtuesit e mjeteve ndodhen në spital për trajtim mjekësor në Sarandë, ndërsa mësohet se drejtuesi i Benzi-t ndodhet në gjendje të rëndë.

Iu merrte para qytetarëve që parkonin automjetet në një hapësirë publike që ishte përcaktuar nga Bashkia si vendparkim pa pagesë, arrestohet 42-vjeçari

Një 42-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Durrësit, pasi dyshohet se iu merrte para qytetarëve që parkonin automjetet në një hapësirë publike që ishte përcaktuar nga bashkia, si vendparkim pa pagesë.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë policia përmes një njoftimi, ku thuhet se materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

Reagimi i Policisë:

Durrës/Iu merrte para qytetarëve që parkonin automjetet në një hapësirë publike që ishte përcaktuar nga bashkia, si vendparkim pa pagesë, arrestohet 42-vjeçari.

Si rezultat i kontrolleve të vazhdueshme që specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare të DVP Durrës kryejnë në subjekte të ndryshme ekonomike, është goditur një tjetër rast i përfitimit në mënyrë të paligjshme, të pagesave për parkimin e automjeteve në hapësira publike.

Për këtë rast, është vënë në pranga shtetasi A. Ç., 42 vjeç, banues në Durrës, pasi iu merrte para qytetarëve, për të parkuar automjetet në një hapësirë e cila ishte përcaktuar nga bashkia e Durrësit, si vendparkim pa pagesë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

Support Ukraine