Aksidenti me vdekje në rrugën Elbasan-Peqin, arrestohet shoferi

4 muaj, 1 javë më parë - 22 Shtator 2022, abcnews
Aksidenti me vdekje në rrugën Elbasan-Peqin, arrestohet shoferi
Aksidenti me vdekje në rrugën Elbasan-Peqin, arrestohet shoferi

I arrestuari është shoferi i makinës tip Volkswagen”, i cili u përplas mbrëmë me automjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasin A. T., 49 vjeç, banues në Peqin, i cili si pasojë e aksidentit humbi jetën në vendngjarje.

Njoftimi i policisë

Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor të DVP Elbasan u arrestuan në flagrancë shtetasit:

E. B., 27 vjeç, banues në Elbasan. Ky shtetas, mbrëmjen e djeshme, në aksin Elbasan-Peqin, në fshatin Karinë, Peqin, duke drejtuar automjetin tip “Volkswagen”, është përplasur me automjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasin A. T., 49 vjeç, banues në Peqin, i cili si pasojë e aksidentit humbi jetën në vendngjarje. Nga aksidenti u dëmtuan edhe drejtuesi i automjetit “Volksëagen” dhe pasagjeri në këtë automjet, shtetasi P. N., të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Support Ukraine