Aksidenti i rëndë në Fushë Krujë - Zbulohen emrat e viktimave

4 vjet, 3 muaj më parë - 20 Mars 2020, Gazeta Shqiptare
Detaje të reja janë zbardhur nga aksidenti i rëndë që ndodhi mbrëmjen e kaluar në kryqëzimin e fshatit Borizanë, Fushë Krujë, ku humbën jetën 4 persona.

Bëhet me dije se viktimave janë shtetasit Fatlum Xhikoli, 33 vjeç, Arben Kani, 36 vjeç, Nazim Rrahmani, 36 vjeç, dhe Luljan Mahilaj 45 vjeç.

Të katër viktimat po udhëtonin me një mjet tip "Audi", kur i kanë rënë nga pas një kamioni me targa kosovare. Për pasojë, tre persona kanë humbur jetën në vend, ndërda një tjetër është nisur me urgjencë drejt Spitalit të Traumës, në Tiranë, por nuk ka mundur të mbijetojë.

Support Ukraine