Aksident në Maliq, makina e policisë përplas kalimtarin

2 vjet, 4 muaj më parë - 8 Maj 2021, a2news
Aksident në Maliq, makina e policisë përplas kalimtarin
Një aksident rrugor është regjistruar në aksin rrugor Korçë-Pogradec, pranë fshatit Zvirinë, ku një makinë policie përplasi një të moshuar që po kalonte rrugën.

Si pasojë e përplasjes i moshuari D.D. 78 vjeç ka marrë disa plagë, por fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Është shoqëruar në komisariat efektivi i policisë kufitare Sali Nezha për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, nën drejtimin e Prokurorisë Korçë, po kryejnë veprimet e mëtejshme proceduriale me drejtuesin e mjetit

Support Ukraine