Aksident në Bulqizë, dy persona mbesin të plagosur

2 muaj, 3 javë më parë - 29 Janar 2024, a2news
Aksident në Bulqizë, dy persona mbesin të plagosur
Një aksident me pasojë dy të plagosur ka ndodhur pasditen e së dielës në aksin rrugor Bulqizë-Qafa e Buallit.

Policia bën të ditur se në aksident janë përfshirë automjeti  tip "Audi", me drejtues shtetasin M.S., me automjetin tip "Skoda", me drejtues shtetasin B.Q.

Si pasojë e përplasjes së dy automjeteve kanë mbetur të lënduar dy drejtuesit e mjeteve, të cilët po marrin ndihmë mjekësore në spital.

Kamionçina përfundon mbi trafikndarëse, një i lënduar në Vlorë

Një aksident është regjistruar pasditen e sotme në Vlorë.

Në pamjet e siguruara nga A2CNN shihet një kamionçinë që ka dalë nga korsia duke përfunduar mbi trafikndarësen, në rrugën “Transballkanike”.

Si pasojë e aksidentit, drejtuesi i automjetit ka pësuar infarkt dhe ka marrë lëndime. Ai është dërguar me urgjencë në spital për t’u trajtuar me ndihmë mjekësore.

Aksident në Lushnje, kamioni me bulmet përplaset me shtyllën elektrike

Një aksident rrugor është shënuar paraditen e kësaj të shtune në rrethrrotullimin e Savrës, në Lushnje.

Raportohet se mjeti ka dalë nga rruga dhe ka marrë përpara fillimisht shenjat e sinjalistikës, duke përfunduar i përplasur me një shtyllë të tensionit të lartë.

Si pasojë është dëmtuar shoferi i kamionit dhe është dërguar në spitalin e Lushnjës për tu trajtuar me ndihmë mjekësore.

Dyshohet se shkak për aksidentin është bërë përgjumja e drejtuesit të kamionit, i cili kthehej nga Tirana dhe kishte ngarkesë bulmeti.

Support Ukraine