Aksident në aksin Shkodër – Lezhë, bëhen “copë” dy automjete

1 vit, 4 muaj më parë - 14 Shkurt 2023, abcnews
Aksident në aksin Shkodër – Lezhë, bëhen “copë” dy automjete
Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Shkodër – Lezhë, në afërsi të fshatit Lezhë.

Nga pamjet e siguruara nga ABC News, në aksident janë përfshirë dy automjete të cilat kanë marrë dëmtime të konsiderueshme.

Sipas gazetarit të ABC, Simon Shkreli, për fat të mirë ka pasur vetëm dëme materiale.

Kukës/ 36 vjeçari përpaset me një makinë dhe përfundon në spital, arrestohet pasi nuk kishte patentë

Një 36 vjeçar është vënë në prangat e polisisë së Kukësit për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”. Arrestimi i tij u bë i munduar pasi duke drejtuar mjetin pa leje drejtimi ka përplasur një automjet tjetër në Has.

I lënduar ka mbetur vetë 36 vjeçar dhe ndodhet në spitalin e Traumës. Gjithashtu, janë dëmtuar lehtë dy pasagjerët e automjetit tjetër, të cilët pasi kanë marrë mjekim, janë larguar në banesë. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

“Specialistët e Qarkullimit Rrugor të Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës arrestuan në flagrancë shtetasin M. M., 36 vjeç, banues në fshatin Tregtan, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

Arrestimi i tij u bë pasi duke drejtuar pa leje drejtimi, automjetin tip “Volksëagen”, në fshatin Vranisht, ka përplasur një automjet tjetër tip “Volksëagen”, me drejtues shtetasin A. K.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi i automjetit, shtetasi M. M., i cili ndodhet në Spitalin e Traumës, Tiranë. Gjithashtu, janë dëmtuar lehtë pasagjerët e automjetit me drejtues shtetasin A. K., shtetasja R. K. dhe një 16-vjeçar, të cilët pasi kanë marrë mjekim, janë larguar në banesë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Support Ukraine