Aksident me vdekje në Lushnje

8 muaj, 1 javë më parë - 23 Qershor 2023, abcnews
Aksident me vdekje në Lushnje
Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur ditën e sotme në vendin e quajtur “Rotondo e Plugut”, Lushnjë.

Sipas informacioneve paraprake të policisë, mësohet se 49-vjeçari Gramoz xhumari ka humbur jetën, pasi u përplas nga motomjeti që drejtohet nga 37-vjeçari Ledion Duro.

Drejtuesi i motomjetit ndodhet në spitalin e Traumës në gjendje të rëndë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

Drejtonte autobusin me dokumente të falsifikuara, kapet 38 vjeçari në Sarandë

Një 38 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Sarandës pasi akuzohet se drejtonte autobusin me licencë të falsifikuar.

Sipas policisë ndalimi i tij është bërë pas kontrollit të autobusit dhe dokumentacionit përkatës ku rezultoi se licenca dhe leja për transportin e udhëtarëve ishin të falsifikuara.

U aksidentua nga një automjet, ndërron jetë 22-vjeçarja në Durrës

Një 22-vjeçare, e cila ishte aksidentuar nga një automjet, ka humbur jetën ditën e sotme.

Aksidenti ndodhi mbrëmjen e së martës rreth orës 21:45, në lagjen nr.17/1, Durrës, ku e reja, u përplas nga automjeti që drejtohej nga një 22-vjeçar.

Për shkak të dëmtimeve të marra, ajo ka humbur jetën këtë të mërkurë në spital.

Pas aksidentit, policia bëri të mundur arrestimin e drejtuesit të automjetit, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Support Ukraine