Aksident me 3 të plagosur në Pogradec

3 muaj më parë - 31 Gusht 2023, a2news
Aksident me 3 të plagosur në Pogradec
Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e së martës në aksin rrugor Tushemisht-Pogradec.

Sipas të dhënave paraprake, dy mjetet Audi dhe Benz janë përplasur kokë më kokë me njëra-tjetrën duke lënë të plagosur 3 persona, një 25 vjeçar me inicialet E.Xh. dhe dy vajza 22 vjeçare.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit, teksa të lënduarit janë dërguar në spital.

Paraprakisht mendohet se shkak për aksidentin ka qenë shpejtësia e njërit prej mjeteve.

Policia del për qarkullim rutinë, përballet me kamionçinën në sens të kundërt në autostradë

Policia e Kosovës njofton se njësia për kontroll të autostradave gjatë patrullimit në segmentin e autostradës Veternik – Bresje, ka hasur në një automjet, i cili ishte duke lëvizur në drejtim të kundërt.

Menjëherë, mjeti është ndaluar nga oficerët e policisë rrugore dhe është gjobitur me 300 euro.

Po ashtu sipas policisë, drejtuesi i automjetit është ndëshkuar edhe me 3 pikë zbritje nga patenta dhe 1 vit i është ndaluar drejtimi i mjetit.

Support Ukraine