Aksident i rëndë në “Rrugën e Kombit”, përmbyset kamioni, humb jetën shoferi

1 vit, 3 muaj më parë - 24 Mars 2023, Gazeta Shqiptare
Aksident i rëndë në “Rrugën e Kombit”, përmbyset kamioni, humb jetën shoferi
Një aksident i rëndë ka ndodhur në “Rrugën e Kombit, te vendi i quajtur Kolsh. Mësohet se është përmbysur kamioni i ngarkuar me dërrasa dhe si pasojë ka ndërruar jetë në momentet e aksidentit drejtuesi i mjetit.

Ai ishte duke shkuar nga Tirana për në Kosovë dhe është përplasur me trafik-ndarësen.

Forcat e policisë kanë mbërritur në ngjarje dhe kanë bllokuar korsinë e autostradës Kolsh-Kukës Morinë. Në këtë kthesë gjatë këtyre 13 viteve janë shënuar afër 15 aksidente me 28 të vdekur. Pjesa më e madhe e aksidenteve janë shënuar nga automjetet e tonazhit të lartë, pasi kthesa është e fortë dhe ka dishezë të madhe.

Priten informacione të mëtejshme.

Support Ukraine