Aksident i rëndë në Korçë, makina përplas për vdekje një grua në rrugë

1 vit, 3 muaj më parë - 12 Gusht 2021, Gazeta Shqiptare
Aksident i rëndë në Korçë, makina përplas për vdekje një grua në rrugë
Parakalim i gabuar në Fushë Krujë-Milot, dy ‘Benz’-at me targa të Kosovës përplasen me njëri-tjetrin, tre të plagosur drejt Traumës

Aksident i rëndë në Korçë, makina përplas për vdekje një grua në rrugë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Korçë, e për pasojë një person ka gjetur vdekjen.

Mësohet se një makinë ka përplasur për vdekje një grua, e cila ishte këmbësore në rrugë.

Ngjarja e rëndë është regjistruar në afërsi të fshatit Poloskë, në një kryqëzim. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Parakalim i gabuar në Fushë Krujë-Milot, dy ‘Benz’-at me targa të Kosovës përplasen me njëri-tjetrin, tre të plagosur drejt Traumës

Një aksident mes dy automjeteve me targa të Kosovës ka ndodhur në autostradën Fushë Krujë-Milot.Burimet mësojnë se mjetet ishin dy ‘Benza’ dhe një prej tyre me shpejtësi të madhe bëri një parakalim të gabuar.Nga përplasja kanë mbetur të plagosur 3 persona të cilët janë dërguar në spitalin e Traumës në gjendje të rëndë.

Support Ukraine