Aksident i rëndë në Elbasan, përplasen katër automjete, raportohet për 2 të lënduar

1 muaj, 2 javë më parë - 5 Mars 2024, Gazeta Shqiptare
Aksident i rëndë në Elbasan, përplasen katër automjete, raportohet për 2 të lënduar
Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Pajovë të Elbasanit.

Ngjarja mësohet se ndodhi rreth orë 07:25 në aksin e rrugës kombëtare Peqin-Elbasan.

Sipas informacioneve paraprake, në aksident janë përfshirë të paktën katër automjete, nga të cilët tre furgonë dhe një trajler janë përplasur me njëri-tjetrin.

Nuk janë të qarta rrethanat e aksidentit, por automjetet e përshirë në këtë aksident janë dëmtuar pjesërisht dhe dy persona kanë mbetur të plagosur.

Ndërkohë edhe qarkullimi në këtë aks për shkak të aksidentit është bllokuar.

Aksident në Lushnjë/ Makina përplas një person dhe largohet nga vendngjarja, ja si është gjendja e tij

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në në aksin rrugor Tre urat – Garbjan, në Lushnjë.

Një mjet ka përplasur një person, i cili mendohet të jetë endacak. Pasi e ka përplasur, drejtuesi i mjetit është larguar menjëherë nga vendngjarja.

I lënduari është dërguar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Policia ndodhet në vendngjarje, po punon për identifikimin e mjetit.

Support Ukraine