Tiranë, tritol makinës në oborrin e shtëpisë

3 vjet, 3 muaj më parë - 23 Prill 2019, opinion
Tiranë, tritol makinës në oborrin e shtëpisë
Një makinë ka shpërthyer rreth orës 4 të mëngjesit të ditës së sotme në Yrshek të Tiranës.

Një makinë ka shpërthyer rreth orës 4 të mëngjesit të ditës së sotme në Yrshek të Tiranës.

Sipas policisë, makina ishte parkuar në oborrin e shtëpisë dhe lënda plasëse ishte vendosur në pjesën e prapme të mjetit.

"Rreth orës 04:00 të mëngjesit, në Yrshek, në oborrin e banesës, në pjesën e pasme të mjetit në pronësi të shtetasit L. Ç., ka shpërthyer një sasi e vogël lënde e dyshuar plasëse", njofton policia, duke shtuar se ka pasur vetëm dëme materiale dhe jo të lënduar.

Ndërkohë, nga burime mediatike mësohet se makina ishte në pronësi të babait të një polici rrugor. Nuk dihet ende nëse shpërthimi ka lidhje me ndonjë konflikt të mundshëm për shkak të detyrës, ndërsa efektivët po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Support Ukraine