Arrestohet i riu me pult në dorë, çaktivizonte mbylljen e makinave dhe më pas i vidhte

5 vjet, 4 muaj më parë - 5 Tetor 2017, Gazeta Shqiptare
Arrestohet i riu me pult në dorë, çaktivizonte mbylljen e makinave dhe më pas i vidhte
Një djalë i ri është vënë në prangat e Policisë së Tiranës pasi dyshohet se grabiste makinat me një pult i cili nuk lejonte mbylljen e tyre.

Shoferët iknin të qetë pasi kujtonin se e ishin të sigurt makinën, pa e ditur se nga distanca "hajduti" ua kishte vënë syrin dhe kishte aktivizuar pultin.

Burimet e Policisë bënë me dije se u arrestua në flagrancë shtetasi i quajtur Blenard M., 24 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë.

Ky shtetas, në rrugën "Ali Demi", është konstatuar me një pult në dorë, i cili nuk lejon që të mbyllen mjetet dhe më pas nuk i është bindur urdhërit të punonjësit të policisë për të ndaluar.

Ai akuzohet për veprat penale parashikuar nga Nenet 142 dhe 242 të Kodit Penal.

Support Ukraine