Aksident i rëndë në Tiranë/ Përplaset me makinën, humb jetën 75-vjeçari

4 vjet, 11 muaj më parë - 18 Tetor 2017, Gazeta Shqiptare
Illustration
Illustration
Një aksident me vdekje ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë, ku një burrë rreth 75-vjeç ka mbetur i vdekur.

Aksidenti ka ndodhur përballë restorant "Durrësit", ku i moshuari është përplasur nga një makinë.

Burime nga policia lokale bënë me dije edhe dinamikën e aksidentit me vdekje.

Nga hetimet paraprake:

Këmbësori ka vrapuar nga një anë e anë e rrugës për të arritur në anën tjetër, duke kaluar trafikndarësen. Por, pa arritur ende të trafikndarësja, është rrëzuar në mes të rrugës dhe është përplasur nga një makinë.

Përplasja ja rezultuar fatale për këmbësorin, i cili ka humbur jetën në vend, ndërsa drejtuesi i mjetit që e përplasi është shoqëruar në komisariat. Megjithëse ky i fundit, shtojnë të njëjtat burime, nuk ka faj për aksidentin, pasi në atë zonë të rrugës (ku ndodhi aksidenti) nuk lejohet kalimi i këmbësorëve.

Support Ukraine