Aksident i rëndë, makina përplas për vdekje këmbësorin në Fushë-Krujë

4 vjet, 6 muaj më parë - 18 Mars 2019, Gazeta Shqiptare
Aksident i rëndë, makina përplas për vdekje këmbësorin në Fushë-Krujë
Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Fushë-Krujë, ku për pasojë një person ka humbur jetën.

Sipas të dhënave të para, një automjet tip "Benz" me targa të Tiranës ka përplasur një këmbësor, rreth 50 vjeç, i cili nuk është identifikuar ende.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 05:00, pranë fshatit Arrameras.

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar në morgun e Tiranës, ndërsa shoferi i mjetit është shoqëruar nga policia që ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

Vendi ku ndodhi aksidenti është një pikë e nxehtë e qarkullimit dhe vendburim aksidentesh pasi në një rreze prej 500 metrash kanë humbur jetën mbi 10 persona gjatë dy viteve të fundit dhe janë plagosur mbi 20 të tjerë.

Support Ukraine