Thyen rregullat, policia arreston 44 drejtues mjetesh në 72 orë

3 vjet, 5 muaj më parë - 3 Shtator 2020, opinion
Thyen rregullat, policia arreston 44 drejtues mjetesh në 72 orë
Policia e Shtetit ka njoftuar se gjatë 72 orëve të fundit janë pezulluar 145 leje drejtimi, ndërsa 44 drejtues mjetesh janë arrestuar për shkelje të rregullave të qarkullimit në rrugë.

Janë arrestuar në kushtet e flagrancës, për drejtim mjeti në gjendje të dehur, 12 drejtues mjetesh, si dhe 32 të tjerë për drejtim mjeti pa leje drejtimi”, njofton policia duke bërë të ditur se vijon kontrolli në të gjitha akset rrugore të vendit.

Gjatë 72 orëve të fundit kanë vijuar kontrollet në të gjitha akset rrugore dhe si rezultat janë konstatuar shpejtësi tej normave të lejuara, që varionin nga 60 deri në 80 km/h, mbi normën e lejuar. Si rezultat i kontrolleve me radar janë tërhequr 97 leje drejtimi, për shpejtësi mbi normën e lejuar. Janë vendosur 421 masa administrative për parakalime të gabuara dhe 23 për mosrespektim të sinjalistikës rrugore dhe manovra të rrezikshme në rrugë. Nga kontrollet me drager në të gjithë vendin janë pezulluar 48 leje drejtimi, për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit”, njofton policia.

Support Ukraine