Rruga e amortizuar dhe me ngricë, shkak për aksidentin ku vdiq mësuesja

3 vjet, 7 muaj më parë - 20 Dhjetor 2018, opinion
Rruga e amortizuar dhe me ngricë, shkak për aksidentin ku vdiq mësuesja
Një mësuese vdiq teksa shkonte në vendin e saj të punës në fshatin e largët Arrëz, të bashkisë Devoll.

Viktima është Luiza Dule, 48 vjeçe. Ajo ishte pasagjere në një fuoristradë bashkë me 4 mësues të tjerë që shkonin çdo ditë nga Devolli për të dhënë mësim në Arrëz. Segmenti Miras-Arrëz është i paasfaltuar dhe këto ditë dimri është i mbuluar nga ngrica e bora. Ky dyshohet te jetë shkaku i aksidentit të rëndë.

Pesë mësuesit po udhëtonin me makinën tip 'Range Rover' me targa AA112CA. Makina ka dalë nga rruga, dhe për pasojë mësuesja 48 vjeçare ka vdekur dhe mësuesit e tjerë bashkë me drejtuesin e mjetit janë transportuar drejt spitalit të Korçës. Ata kanë plagë në trup por mësohet se nuk kanë rrezik për jetën. /Opinion.al

Support Ukraine