Reshjet e shiut i “lënë vendin” dëborës

3 vjet, 8 muaj më parë - 28 Nëntor 2018, Gazeta Shqiptare
Reshjet e shiut i “lënë vendin” dëborës
Reshjet e shiut do t’i lënë vendin dëborës. Të paktën kështu e parashikon Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

Pasditen e së martës dhe të mërkurën priten reshje të dobëta në shumicën e qarqeve.

Në qarqet Lezhë, Durrës dhe Vlorë priten reshje mesatare. Në zona të kufizuara reshjet do të shoqërohen edhe me shtrëngata. Ndërkohë priten reshje në formë dëbore në Veri dhe në Veri-Lindje mbi 800 m.

Të mërkurën, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 10 / 14 °C

në vendet e ulëta: 9 / 14 °C
në vendet malore: 4 / 8 °C
Dita e mërkurë po ashtu do të sjellë dhe erë të fortë në veri të vendit.

Support Ukraine