Reshjet e dendura në Mashkullorë, bllokohen në borë dy fuoristrada me 18 pasagjerë

1 muaj, 3 javë më parë - 10 Janar 2024, a2news
Reshjet e dendura në Mashkullorë, bllokohen në borë dy fuoristrada me 18 pasagjerë
Dëbora e madhe në zonën e Mashkullorës një ditë më parë ka bllokuar dy mjete xhipa të cilët kanë tentuar të kalonin në zonë për të shkuar në Korçë.

Njëri nga xhipat kishte rrëshqitur dhe kishte rënë në një kanal duke u bllokuar. Brenda tij kanë qenë një familje prej 5 anëtarësh të cilët ja dolën të dalin nga mjeti pa u lënduar.

Ndërsa xhipi i dytë që udhëtonin 13 persona të tjerë ka arritur që me vështirësi të kthehet nga rruga dhe bashkë me familjen prej 5 personash u kthyen sërish në fshat, Panarit.

Ndërkohë që edhe borëpastruesja, e cila shkoi për të hapur rrugën dhe lëvizur mjetet një ditë më parë u bllokua në zonë nga bora dhe stuhia e erës. Vetëm ditën e sotme me 2 borëpastruese të tjera është bërë e mundur hapja e vendit dhe zhbllokimi i mejtit xhip dhe borëpastruese të bllokuara dje.

Tri viktima nga aksidentet rrugore në 4 ditët e fundit në Tiranë, mes tyre edhe një fëmijë 4 vjeç

Tri aksidente me vdekje kanë ndodhur në Tiranë, katër ditët e fundit, ku mes personave që humbën jetën ishte edhe një fëmijë vetëm 4 vjeç.

Përplasja e 4-vjeçarit ndodhi më 6 janar, ndërsa ai është përplasur me makinë bashkë me babanë e tij në rrugën “Tiranë-Fushë Krujë”. Policia njofton se ka arrestuar drejtuesin e mjetit Erjon Skënderi, 38 vjeç.

Ndërkohë, në pranga ka rënë edhe 23-vjeçari A.B., i cili po me datë 6 janar përplasi për vdekje një 60-vjeçar në afërsi të TEG-ut.

Po ashtu, një tjetër aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën "Ali Shefqeti" në Tiranë, ku 21-vjeçari Erlis Beqja ka përplasur për vdekje një këmbësore, L. Gj., 60 vjeçe. Ndërkohë, edhe për këtë rast, policia njofton se, i riu është vënë në pranga.

Support Ukraine