Plagosen dy të rinj nga Tropoja në dalje të Rubikut! Humbën kontrollin e mjetit, u përplasën me barrierën

1 vit, 4 muaj më parë - 14 Korrik 2022, Gazeta Shqiptare
Plagosen dy të rinj nga Tropoja në dalje të Rubikut! Humbën kontrollin e mjetit, u përplasën me barrierën
Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e kësaj të mërkure në aksin Milot- Rrëshen, në dalje te Rubikut.

Burimet bëjnë me dije për Gazetën Shqiptare se automjeti tip “Volkswagen” ka humbur kontrollin duke u përplasur me barrierën mbrojtëse dhe më pas ka përfunduar poshtë rrugës.

Gjithashtu, mësohet se si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur rëndë dy të rinj nga Tropoja.

Policia dhe grupi hetimor ndodhet në vengjarje, ku po punon për rrethanat dhe shkaqet e ngjarjes.

Support Ukraine