Përplasi çiftin e pushuesve me gomone në Jalë, gjykata nxjerr nga burgu 37-vjeçarin

1 vit, 11 muaj më parë - 21 Korrik 2022, abcnews
Përplasi çiftin e pushuesve me gomone në Jalë, gjykata nxjerr nga burgu 37-vjeçarin
Gjykata e Vlores ka përcaktuar masën e sigurisë ndaj Gjergj Priftulit, i cili goditi me gomone dy pushues në plazhin e Jalës më 16 korrik.

Për 37-vjeçarin është dhënë masa “Arrest shtëpie”, ndërsa seanca u drejtua nga gjyqtar Hektor Sinanaj ndërsa prokurore ishte Erida Visoci.

Gjergji Priftuli, dyshohet humbi kontrollin dhe ka dalë në breg të detit duke dëmtuar shtetasit A. S., 31 vjeç dhe E. Gj., 25 vjeçe,.

31-vjeçari pësoi dëmtime në brinjë dhe në fytyrë, ndërsa vajza gërvishtje të lehta.

Support Ukraine