Përfundojnë nënkalimet në aksin Elbasan-Qafë Thanë,Rama:Realizohen 60% e veprave të artit

8 muaj më parë - 1 Korrik 2023, opinion
Përfundojnë nënkalimet në aksin Elbasan-Qafë Thanë,Rama:Realizohen 60% e veprave të artit
Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm duke shpërndarë në rrjetet sociale pamje nga punimet e aksit Elbasan-Qafë Thanë.

Krahas pamjeve kreu i qeverisë shkruan se në këtë aks kanë përfunduar nënkalimet e janë realizuar 60% e veprave të artit.


Më tej, Rama thekson se vijon puna intensivisht për një rrugë interurbane me katër korsi, si pjesë e korridorit të 8-të.

“MIRËMËNGJES

dhe me kantierin e aksit Elbasan-Qafë Thanë, faza e parë, ku kanë përfunduar nënkalimet e janë realizuar 60% e veprave të artit, e ku puna vijon intensivisht për një rrugë interurbane me katër korsi, si pjesë e korridorit të 8-të, tanimë i përfshirë në rrjetin europian të transportit, ju uroj një ditë të mbarë”-shkruan Rama.

Support Ukraine