Pamjet nga Loti 1 i aksit rrugor Elbasan-Qafë Thanë, Rama: Brenda pak javëve do nisë qarkullimi i automjeteve

1 muaj, 4 javë më parë - 22 Shkurt 2024, opinion
Pamjet nga Loti 1 i aksit rrugor Elbasan-Qafë Thanë, Rama: Brenda pak javëve do nisë qarkullimi i automjeteve
Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm duke publikuar pamje nga punimet në aksin rrugor Elbasan-Qafë Thanë.

Krahas pamjeve, Rama shkruan se në Lotin 1 të këtij aksi ka nisur asfaltimi.

Sipas kryeministrit brenda pak javësh ky aks do jetë gati për qarkullimin e automjeteve.

“Mirëmëngjesi dhe me këto pamje nga Loti 1 i aksit rrugor Elbasan-Qafë Thanë pjesë e Korridorit VIII, ku ka nisur asfaltimi dhe brenda pak javësh do të jetë gati për qarkullimin e automjeteve, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Support Ukraine