Përfshihet nga flakët një servis makinash në Fushë-Prezë

2 vjet, 9 muaj më parë - 6 Korrik 2021, Gazeta Shqiptare
Përfshihet nga flakët një servis makinash në Fushë-Prezë
Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një servis makinash në Fushë-Prezë të Tiranës.

Nga të dhënat e para, raportohet se zjarri ka shkaktuar dëme të mëdha materiale, ndërsa në vendngjarje kanë mbërritur 3 zjarrfikës.

Mësohet se gomisteria është në pronësi të biznesmenit Çim Mema, ndërsa flakët po përparojnë drejt një servisi tjetër aty pranë. Raportimet e para flasin për zjarrvënie të qëllimshme.

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 14:00, në Fushë-Prezë, ka rënë zjarr në një servis makinash, ku ka vetëm dëme materiale.

Sherbimet e zjarrfikseve ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor punon për përcaktimin e rrethanave të ngjarjes.

Support Ukraine