Pamjet nga rruga Palasë-Dhërmi, Rama: Do të lidhet me daljen e tunelit të Llogarasë

1 vit, 3 muaj më parë - 2 Qershor 2022, abcnews
Pamjet nga rruga Palasë-Dhërmi, Rama: Do të lidhet me daljen e tunelit të Llogarasë
Rruga Palasë-Dhërmi është gjithmonë e më afër përfundimit. Ka qenë vetë kryeministri Edi Rama i cili me anë të një postimi në rrjetet sociale ka publikuar pamjet nga kantieri i ndërtimit, ku deri më tani janë mbyllur punimet e fazës së gërmimit.

Kjo rrugë do të lidhë daljen e tunelit të Llogarasë me Dhërmiun, duke reduktuar trafikun dhe zhvilluar turizmin bregdetar.

Postimi i Ramës:

MIRËMËNGJES
dhe me kantierin e rrugës Palasë-Dhërmi ku aktualisht janë mbyllur punimet e fazës së gërmimit dhe të mbushjes përgjatë të këtij aksi, që në përfundim do të lidhë daljen e tunelit të Llogarasë me Dhërmiun, duke reduktuar trafikun dhe zhvilluar turizmin bregdetar, ju uroj një ditë të bukur

Support Ukraine