Pamjet/ Bllokohet qarkullimi në Rrugën e Kombit, qytetarët në protestë kërkojnë uljen e çmimit të naftës

1 vit, 6 muaj më parë - 11 Mars 2022, Gazeta Shqiptare
Bllokohet në Rrugën e Kombit
Bllokohet në Rrugën e Kombit
Rritja e çmimit të naftës ka ngritur në protestë edhe banorët e Mirditës, të cilat kanë bllokuar Rrugën e Kombit.

Siç duket edhe nga pamjet e siguruara nga Panorama.al, protestuesit kanë vendosur në rrugë makinat duke bllokuar qarkullimin pranë Rrëshenit.

Ndërkohë, policia e cila është e pranishme në protestë kërkon largimin e qytetarëve nga rruga.

Protesta kundër rritjes së çmimit zhvillohen edhe në Tiranë dhe në zona të tjera të Shqipërisë, Durrës, Lushnjë etj.

Support Ukraine