Mjegulla e dendur shkakton përfshirjen në aksidente të 30 makinave. 15 persona të lënduar, dy në gjendje të rëndë

2 muaj më parë - 20 Shkurt 2024, Gazeta Shqiptare
Mjegulla e dendur shkakton përfshirjen në aksidente të 30 makinave. 15 persona të lënduar, dy në gjendje të rëndë
Mjegulla mëngjesin e sotëm shkaktoi një seri aksidentesh në autostradën A1 në shtrirjen midis Piacenza-s dhe Parmës, me të paktën 30 automjete të përfshira.

Agjencia e lajmeve ANSA raporton se 15 persona janë lënduar, duke theksuar se dy ndodhen në gjendje të rëndë.  Ata janë transportuar me urgjencë në spitalin Maggiore në Parma.

Nga ana e policisë rrugore janë kryer disa patrulla, ndërsa mësohet se seksioni i A1 Piacenza-Parma u mbyll në të dy drejtimet.

Në seksionin e mbyllur kompania raporton trafik në drejtim të Bolonjës dhe të paktën shtatë kilometra radhë në drejtim të Milanos. Stacionet e Basso Lodigiano, Fiorenzuola dhe Fidenza mbeten të mbyllura në hyrje dhe në të dy drejtimet.

EMRI/ Aksidenti i rëndë me 4 të plagosur, humb jetën i moshuari

Ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës një nga të plagosurit e aksidentit të sotëm në Burrel.

Sipas News24 74-vjeçari Veli Bunga nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra nga përplasja e automjetit tip Benz që drejtohej nga 28-vjeçari Ylber Xhepavdija.

Po ashtu, në gjendje të rëndë shëndetësore janë edhe mbesa e 74 vjeçarit si dhe shoferi i mjeteve të Bashkisë Përparim Nikaj.

I plagosuri tjetër Xhelal Kola, mësohet se ndodhet në spitalin e Burrelit.

Ndërkohë, banorë të zonës ku ka ndodhur aksidenti kanë pohuar se i riu ka bërë lëvizje me shpejtësi shumë herë para se të kishte përplasjen fatale me katër personat që ndodheshin në trotuar, por që nuk është ndaluar nga policia.

Support Ukraine