Makina përplas motorin në Korçë

1 vit, 5 muaj më parë - 9 Nëntor 2022, abcnews
Makina përplas motorin në Korçë
Aksident në afërsi të terminalit në Korçë.

Mjeti përplas një motorr, fatmirësisht nuk ka të lënduar por dëme të shumta materiale.

Kjo është një nga segmentet ku ndodhin shpesh aksidente. Policia në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave.

Transportieri zë poshtë punëtorin në guroren e Kolonjës, 43-vjeçari në gjendje të rëndë

Aksidentohet në gjendje të rëndë punëtori i një guroreje.

Ngjarja ka ndodhur në guroren e fshatit Vodicë.

Mësohet se i dëmtuari  Roland Dokollari  43 vjeç ka plagë të rënda dhe po transportohet me urgjencë drejt spitalit të Korçës.

Të plagosurin mësohet se e ka zënë poshtë transportieri gjatë punës.

Njoftimi i policisë

Sot rreth orës 10:20, në fshatin Vodicë, Kolonjë, gjatë punës në gurore, është dëmtuar nga një mjet transportier, punëtori L. D., 43 vjeç, banues në Ersekë, i cili u transportua për ndihmë mjekësore në spitalin e Korçës.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Support Ukraine