Lushnje: Makina del nga rruga, plagoset drejtuesi dhe djali i mitur

2 vjet, 6 muaj më parë - 11 Gusht 2021, opinion
Lushnje: Makina del nga rruga, plagoset drejtuesi dhe djali i mitur
Aksident në Durrës, ndërron jetë këmbësorja

Lushnje: Makina del nga rruga, plagoset drejtuesi dhe djali i mitur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Lushnje.

Një automjet tip “Lance” ka dalë nga rruga dhe si pasojë është plagosur drejtuesi si dhe djali i tij 17 vjeç, të cilët ndodhen në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

“Sot rreth orës 20:10, në aksin rrugor Rrogozhinë – Lushnjë, në fshatin Gramsh ka dalë nga rruga automjeti tip “Lance” me drejtues shtetasin A. H., ku si pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit si dhe djali i tij 17 vjeç, të cilët ndodhen në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

Aksident në Durrës, ndërron jetë këmbësorja

Një aksident me vdekje është shënuar këtë mbrëmje në Durrës. Një 49 vjeçar ka përplasur me makinë këmbësoren N. M., rreth 72 vjeçe, e cila si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë.

“Më datë 08.08.2021, në orën 21:35, në lagjen nr.15, Durrës, një mjet me drejtues shtetasin T. M., 49 vjeç, ka aksidentuar këmbësoren shtetasen N. M., rreth 72 vjeçe, e cila si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë”, thotë policia.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e Policisë për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Support Ukraine