Lushnjë/ Autobusi merr flakë në ecje, shoferi arrin të nxjerrë pasagjerët

1 vit, 1 muaj më parë - 3 Janar 2023, opinion
Lushnjë/ Autobusi merr flakë në ecje, shoferi arrin të nxjerrë pasagjerët
Një autobus i linjës së udhëtimit Tiranë-Skrapar, ka marr flakë gjatë lëvizjes, në vendin e quajtur “Rotondo e Savrës”.

Policia bën me dije, se shkak për zjarrin dyshohet të ketë qenë një shkëndijë elektrike në pjesën e motorrit.

Shoferi ka arritur të nxjerrë jashtë mjetit menjëherë pasagjerët pasi ka parë tymin dhe për fat të mirë nuk ka patur persona të lënduar.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 14:40, në vendin e quajtur “Rotondo e Savrës”, dyshohet se si pasojë e një shkëndije elektrike në pjesën e motorrit, ka marrë flakë gjatë lëvizjes, automjeti tip autobus, me drejtues shtetasin A. T.

Nuk ka dëme në njerëz.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të rënies së zjarrit.

Support Ukraine