Lëvizte me makinë të blinduar, ndalohet Ramazan Rraja, nipi i deputetit të PS

1 vit, 4 muaj më parë - 16 Nëntor 2022, opinion
Lëvizte me makinë të blinduar, ndalohet Ramazan Rraja, nipi i deputetit të PS
Gjatë një aksioni policor për kontrollin e mjeteve të blinduara është ndaluar me makinë të blinduar, Ramazan Rraja, nipi i deputetit të PS, Rahman Rraja.

Sipas gazetares Klodiana Lala, aksioni policor është zhvilluar në Qafe-Kashar. Lala ka siguruar dhe pamje nga operacioni, ku shihet edhe mjeti i blinduar.

Mësohet se gjatë kontrollit të automjetit nuk janë gjetur mjete të kundraligjshme ndërsa po ashtu vlen të theksohet se Rramazan Raja nuk është person i shpallur në kërkim.

Sipas informacioneve,  efektivët deri tani kanë bllokuar 3 mjete.

Kujtojmë se Ramazan Rraja është një emër i njohur për policinë, pasi është akuzuar për disa ngjarje kriminale në vend, për trafik droge si dhe kërkohej të merrej në pyetje për masakrën e Fushë-Krujës, ku u ekzekutuan me rreth 100 plumba kallashnikovi tre të rinjtë Brilant Martinaj, Diklen Vata dhe Besmir Hoxha.

Për akuzat në fjalë, Rraja tha sulmohej pasi ishte nip i deputetit të PS, duke mohuar kategorikisht se kishte lidhje me ngjarje.

Support Ukraine