Hapet “Rruga e e Arbërit”, Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon

2 vjet, 4 muaj më parë - 30 Nëntor 2021, Gazeta Shqiptare
Hapet “Rruga e e Arbërit”, Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon
Numri një i Qeverisë shqiptare, Edi Rama ka uruar 29 nëntorin, Ditën e Çlirimit, ndërsa ka publikuar një video nga Rruga e Arbërit, për të cilën siç kishte paralajmëruar edhe më parë do të hapej pikërisht sot.

Përmes një postimi në “Facebook”, Rama publikon videon nga rruga dhe shkruan: “Mirëmëngjesi, gëzuar 29 nëntorin”.

Kreu i qeverisë rreth një muaj më parë u shpreh se e gjithë rruga është gati përveç një problemi gjeologjik në Qafën e Murrizit që ka vonuar projektin.

Support Ukraine