Gara shpejtësie në rrugë,i riu përplas policin e i dëmton rëndë gjymtyrët

2 vjet, 9 muaj më parë - 8 Korrik 2021, opinion
Gara shpejtësie në rrugë,i riu përplas policin e i dëmton rëndë gjymtyrët
Një 33-vjeçar në Tiranë është vënë në pranga pasi ka kryer manovra të rrezikshme me mjetin e tij dhe si pasojë ka aksidentuar një punonjës policie dhe ka përplasur edhe dy mjete të shërbimeve të policisë.

Policia sqaron se rreth orës 03:00 të mëngjesit të sotëm, në sallën e Komandimit të DVP Tiranë kanë ardhur telefonata nga qytetarët se një mjet tip “Benz” po xhironte gomat dhe po kryente manovra të rrezikshme.

Drejtuesi i mjetit M. Y., 33 vjeç sapo ka konstatuar shërbimet e Policisë, ka shtuar shpejtësinë duke mos iu bindur urdhrit të për të ndaluar.

Në ndihmë të Patrullës së Përgjithshme ka shkuar edhe Forca e  Posaçme “Shqiponjat” dhe shërbimet e tjera, të cilët i kanë bllokuar rrugën automjetit, në bulevardin “Gjergj Fishta”, me qëllim që të ndalonte.

Drejtuesi i mjetit përsëri nuk i është bindur urdhrit për ndalim, duke aksidentuar mjetin e Policisë dhe efektivin e “Shqiponjave” dhe më pas është larguar. Punonjësi i policisë S. L. ndodhet në spital, pasi ka marrë dëmtime të rënda në pjesën e gjymtyrëve.

Më tej policia bën me dije se 33-vjeçari ka vijuar lëvizjen me shpejtësi, duke aksidentuar dhe një mjet tjetër të Policisë, por më pas është bërë i mundur ndalimi dhe prangosja e tij.

33-vjeçari rezulton të jetë i dënuar më parë për vjedhje, si dhe i ndëshkuar administrativisht edhe tri herë të tjera brenda 10 ditëve, për manovra të rrezikshme dhe gara shpejtësie në qendrat e banuara.

Support Ukraine