E përplasi makina, vdes efekektivi i Rrugores së Beratit

29 Korrik 2018 - Gazeta Shqiptare

E përplasi makina, vdes efekektivi i Rrugores së Beratit

Ndahet nga jeta 10 ditë pas aksidentit të rëndë efektivi i policisë rrugore të qarkut Berat, Myslym Bakeri.

Bakeri ishte në krye të detyrës me mjetin e policisë rrugore, duke patrulluar në aksin Ure Vajgurore-Kuçovë,kur u përplas me një mjet tjetër tip "Volsvagen".

Pas përplasjes,të dyja mjetet dolën jashtë rruge dhe përfunduan ne kanal. Efektivi Bakeri,u dergua me urgjence drejt Spitalit te Traumes ne Tirane,ku mengjesin e sotem nderroi jete.

Funksioni i tij ne policine e shtetit ishte: "Trup shërbimi ne sektorin e qarkullimit rrugor" te Policise Rrugore ne Drejtorine e Policise se Qarkut Berat.