Berat/ Mjeti me targa greke përplaset me Mercedesin, drejtuesi në gjendje të rëndë

4 vjet më parë - 11 Shtator 2018, opinion
Illustration
Illustration
Një aksident automobilistik ka ndodhur në aksin rrugor Poshnje-Ura Vajgurore, tek ish SMT, kur një mjet tip Huyndai me targa greke me drejtues shtetasin J.P, 37 vjeç është përplasur me një mjet tip Benz me drejtues shtetasin B.T, 53 vjeç.

Si pasojë e aksidentit  është plagosur drejtuesi i mjetit me targa greke dhe tre padagjerët që udhëtonin me të, ndërkohë që është dëmtuar edhe drejtuesi i mjetit tjetër.

Të dëmtuarit janë jashtë rrezikut në spitalin e Beratit, ndërkohë që shtetasi J.P, që drejtonte mjetin tip Hyundai në gjendje më të rndë, është dërguar në Spitalin e Traumës Tiranë./ Opinion.al

Support Ukraine