Dy makina përplasen “kokë më kokë”, një person mbetet i bllokuar

3 vjet, 3 muaj më parë - 18 Shkurt 2019, Gazeta Shqiptare
Dy makina përplasen “kokë më kokë”, një person mbetet i bllokuar
Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Shkodër-Bushat, pikërisht në fshatin Beltojë. Nga sa mësohet, dy makina janë përplasur ‘kokë më kokë’.

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Shkodër-Bushat, pikërisht në fshatin Beltojë. Nga sa mësohet, dy makina janë përplasur ‘kokë më kokë’.

Dyshohet se një person ka mbetur i bllokuar në një nga mjetët. Nga sa mësohet, i aksendentuari ka mbetur Pjeter Roku, punonjes i spitalit të Shkodres. Ai po udhëtonte me veturë, kur edhe është përplasur me një makinë tip "Fuoristradë". Gazeta Shqiptare mëson se ai ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ende s'dihen rrethanat e aksidentit, ndërsa policia dhe zjarrfikësja ka shkuar drejt vendit të ngjarjes.